www.caravan-club.blog.cz

« Předchozí 1 2 3 4 6 9 11 Další »

TECHNIKA

admin

admin

autor

#1 19. 2. 2011 04:17

Editováno: admin, 9. 1. 2014 12:03

Furt ve střehu
Jano

Jano

podporučík

#2 25. 8. 2011 13:17

Priateľom, ktorí obdivovali vlani na Piláku a v Ledniciach moje LED svietidlo s pohybovým senzorom, dávam na vedomie, že konečne bude opäť k dispozícii v Lidli od 1.9.2011. Na Slovensku stojí 6,99 € a v ČR je v akciovej cene 169 Kč.

http://www.lidl.cz/…ex_20071.htm

Ja ho už mám takmer dva roky. Mám ho namontované nad vchodovými dverami karavanu. Slúži najmä na automatické osvetlenie pri pohybe v tme a aj na „posvietenie“ si na vítaných, ale tiež na nevítaných návštevníkov. Automatický sa rozsvieti aj pri pohybe mačky /kočky/. Však mám pravdu Walter, Merfan a iní, ktorí ste to videli.
Tri AAA batérie mi v pohode vydržia na celú sezónu. Pritom svetidlo niekedy využívam aj na dlhšie osvetlenie pri večernom posedení pod prístreškom. Slúži k tomu manuálne zapínanei a vypínanie. Pod veľmi dobrých skúsenostiach s týmto svietdilo za zopára drobných, si ich kúpim ešte zopár kusov. Okrem karavaningu sa zídu aj v garáži, v byte a inde.

stemi

stemi

autor

#3 27. 8. 2011 11:08

[2] Jano, dobrý tip :-D..o to lepší, že máš již vyzkoušeno, prvního si pro tu svítilnu do LIDLU taky sjedu ;-)

Kamarádi užívejte si přírody dokud jí lidská blbost úplně nezničí
admin

admin

autor

#4 31. 8. 2011 13:26

RAPTOR

Power bank – malý velký pomocník do kapsy pro cestovatele..so­lární dobíjení telefonu+rádi­o+kompas+teplo­měr+barometr+výš­koměr+hodiny-budík-datum i svítilna za cca 125 €

Furt ve střehu
admin

admin

autor

#5 10. 9. 2011 05:52

Zde si můžete objednat šikovné dílenské návody..MANUÁLY-příručky

Editováno: admin, 13. 9. 2011 03:40

Furt ve střehu
admin

admin

autor

#6 19. 9. 2011 05:32

Impregnace-FLUOROPOLYMER WATER-GUARD 284g..cca 260.-Kč
Voda tvoří krůpěje, stéká a tkanina zústává suchá a prodyšná

• Prodlužuje životnost tkanin
  • Nehořlavý
  • Přátelský k životnímu prostředí
  • Na bázi vody
  • Neobsahuje freony, ani jiné látky poškozující ozónovou vrstvu
  • Trvalý účinek
  • Odpuzuje vodu a zabraňuje tvorbě skvrn
  • Stačí pouze jeden nástřik
  • Stálý po 25 cyklů praní
  • Aktivuje se teplem

Editováno: admin, 2. 10. 2011 04:25

Furt ve střehu
Robert

Robert

kapitán

#7 21. 9. 2011 18:07

[8] S tím nic nenaděláš. Skřípe obložení (asi stejné, jako na čelisťových brzdách, ty také někdy skřípou) na třecích segmentech stabilizátoru, určitě si něco přidají i hlavní dosedací plochy – kov na kov „nasucho“. Jediná rada = tahej lépe odhlučněným autem. :-D
Já nerozumím formulaci přehnané zatížení zadní části náprav/y. Které nápravy? A rozlišení „přední, nebo zadní část nápravy“ je blbost vzniklá asi strojovým překladem.

stemi

stemi

autor

#8 22. 9. 2011 05:07

[8] Taky se přidám s „radou“..kdo maže ten jede, tu rozhodně neplatí – naopak, kdo vrže ten funguje :-D

stemi

stemi

autor

#9 6. 10. 2011 05:17

TOHLE BUDU ASI TAKY BRZY POTŘEBOVAT ;-)
Spánkový alarm pro řidiče funguje na základě pohybových senzorů. Zavěšený za Vaším uchem začne vibrovat a zvonit, pokud Vaše hlava klesne o více jak 20°. Rozpozná tak „klimbání“ řidiče za volantem. Pokud jej nebudete používat, vypnete jej a uložíte do pouzdra, aby nebyl vystavený přílišné vlhkosti a slunci. Přestože byl Spánkový alarm primárně vytvořen pro řidiče můžete jej využít i jinde nebo darovat notorickým spáčům. Vzbudí Vás při práci v kanceláři nebo při učení dlouho do noci..cca 250.-Kč

RadekH

RadekH

kapitán

#10 6. 10. 2011 16:40

V Lidlu budou mít za týden zase v akci mou oblíbenou nabíječku autobaterek, se kterou jsem moc spokojený- ODKAZ ZDE
Obrázek

Radek
merfan

merfan

plukovník

#11 6. 10. 2011 17:37

[13] Máš pravdu Radku. Tuhle nabíječku mi asi před 3mi – 4mi roky doporučil v Lídlu koupit Jirhav. Od té doby maká k mé největší spokojenosti. Doporučuji ;-)

Nazdárek !
vondracek

vondracek

major

#12 6. 10. 2011 19:12

[14] Mám ji také, žasnu, jak poměrně laciná záležitost funguje i v rukou akumulátorového
ignoranta jako jsem já! Doporučuji ! :-P

stemi

stemi

autor

#13 3. 11. 2011 04:19

MAZIVÁŘSKÉ MÝTY ..podrobně a fundovaně o olejích

Editováno: admin, 3. 11. 2011 05:33

stemi

stemi

autor

#14 19. 11. 2011 06:09

Velmi slušná nabídka od Obelinku „E SCHOP“ + „KATALOG“

Editováno: admin, 20. 11. 2011 04:02

Robert

Robert

kapitán

#15 5. 3. 2012 12:30

Výměna xenonů za klasické žárovky není možná. Ohnisková vzdálenost je jiná, myslím i napájení (je zakázáno měnit tento zdroj světla amatersky, i při déle vypnuté elektrice prý hrozí úraz). Navíc je to nepřiměřeně drahé (na mém autě je to doplňková výbava za 30 litrů), žárovka stojí od 1000 výš a že by to svítilo nějak o hodně víc, než klasika, to nepozoruji. Výhoda je ta, že prý lampa přežije auto (takže ani nemám rezervní) a alespoň u mne je nějaká automatika pro vyrovnávání dle zatížení vozu.

RadekH

RadekH

kapitán

#16 5. 3. 2012 19:49

[26] Roberte, já jsem měl xenony na Octávce a svítily super, podstatně líp, než halogeny. Když máš xenony, musíš mít i ostřikovače světel a automatické nastavení sklonu.
O životnosti výbojek si nedělej iluze, někomu odejdou už po pár letech. Jejich životnost se dá výrazně zvýšit světly pro denní svícení. Ale kdybych měl mít na výběr ze dvou aut s nebo bez xenonů, určitě bych vybral to s „fialkama“ :-D

Radek
stemi

stemi

autor

#17 6. 3. 2012 04:54

[27] Roberte a Radku prima informace, díky za ně..ještě k LEDkám – dodatečná montáž (homologovaná) je možná na jakékoliv auto ?

Robert

Robert

kapitán

#18 6. 3. 2012 08:36

Nevím to jistě, ale když jsem hledal na netu LEDky s paticí BA15 (do zadních světel), vždy tam byla poznámka, že nejsou schváleny pro provoz....., vhodné jen na tunig. Nevím, proč jich tedy vyrábějí tolik druhů. To se přeci nemůže vyplatit.
Světla na denní svícení bych si dal, ale nepřišel jsem na to, jak ty hranaté krabičky přidělat na kulatý čumák, aby to nebylo jak pěst na oko. Chci se inspirovat na nějakém podobném osobáku, ale zatím jsem žádný nenašel.

RadekH

RadekH

kapitán

#19 6. 3. 2012 18:00

Stemi: Taky jsem neviděl homologované LED do zadních světel. Taky nevidím žádný pozitivní efekt, kdybys je měl. Lepší varianta jsou LED pro denní svícení, pak zadní světla nesvítí vůbec.

Robert: Dva obrázky Mondea s denním svícením pro inspiraci.

1
2

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

• na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel
  • umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
  • vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
  • světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí
  • při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout
Radek
Robert

Robert

kapitán

#20 6. 3. 2012 22:54

Radku, to je přesně ono. Jenom si mě vyvedl z míry předpisem, že musí zhasnout po rozsvícení parkovaček. Já mám na ně zapojenou couvací kameru na bydlíku, s ním také najezdím převážnou většinu ujetých km a to tedy nevím, jak bych tu kameru zapojil, aby fachčila při jízdě. :-(

« Předchozí 1 2 3 4 6 9 11 Další »

Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu